ENGLISH

ÜRETİM SÜREÇLERİMİZ
Boru Hazırlama
Bükme öncesi boy kesme işlemi otomatik beslemeli makinelerde gerçekleşir.Boru Bükme operasyonları dünyada mevcut en son teknolojiye sahip CNC boru bükme makineleri kullanılarak yapılmaktadır.

Ø20 mm ile 76 mm ebatları arasındaki paslanmaz, alüminyum kaplı ve soğuk çekme boruların mandrelli olarak veya boşta kıvrılması mümkündür. 0.1° bükme hassasiyetine sahip bu makinelerde boru sertliğine bağlı yaylanma faktörünün ölçülmesiyle kıvrım geometrisi programının düzeltilmesi yapılabilmektedir.
Pres Atölyesi
Egzoz üretiminde ihtiyaç duyulan pres parçaları üretilmektedir. Eksantrik Pres makine parkında 80-500 ton arası, hidrolik pres makine parkında ise 250-500 ton arasında değişen pres makineleri bulunmaktadır.
Susturucu Hazırlama
Rulo hattında hazırlanan saclar otomatik besleme ünitesi bulunan kenet makinesinde oval veya silindirik olarak kıvrılır. Kenetlenmiş zarflar otomatik transfer ünitesiyle flanş kısmına geçer ve flanşlama yapılır. Alın kenet makinesinde susturucu kapakları kapatılır.
Kaynaklı Birleştirme
Her ürün grubu için bir kaynak bölgesi mevcut olup son teknoloji kaynak robotları ile bileşenler kaynatılarak ürün haline getirilmektedir. %100 sızdırmazlık testi uygulanmaktadır.
Kalıp Atölyesi
Matay egzoz üretimi için ihtiyaç duyduğu kalıp ve aparatları kendi bünyesinde üretmektedir. Kalıp Atölyesinde 4 adet CNC dik işleme merkezi, 1 adet tel erozyon makinesi, 7 adet üniversal freze, 3 adet torna,2 adet satıh taşlama makinesi bulunmaktadır. Unigraphics, Catia ve AutoForm yazılımları kullanılmaktadır. Yeni ürünler için kalıp üretiminin yanında mevcut kalıpların tamiri ve bakımı yapılmaktadır.

Dış müşteriler için kalıp imalatı ve satışı yapılmaktadır.
Laboratuvar
Parça geometrisinin 3 boyutlu olarak ölçülmesine imkan veren 3D ölçüm cihazı ve otomatik ölçüm programı, korozyon testleri için tuzlu sis banyosu ve mikro/makro penetrasyon analizleri için test ekipmanları mevcuttur.
Boru Üretimi
21-65 mm çap aralğında , yüksek frekans(HF) kaynağı kullanılarak ferritik paslanmaz boru üretimi yapılmaktadır.
Orhan Holding
BURSA ÜRETİM TESİSLERİ
Adres: Dumlupınar Mahallesi Laleli Cadde No:1 Nilüfer/BURSA TÜRKİYE Tel: +90 (224) 483 35 50 (PBX) Fax:+90 (224) 483 35 64

KARACABEY FABRİKASI
Adres: Sırabademler M. Galericiler S. No:12 Karacabey/BURSA TÜRKİYE Tel: +90 (224) 671 80 70 (PBX) Fax:+90 (224) 671 80 72
e-mail: info@matay.com.tr
magneti